Emocionálna záhrada
rodinná hra o pocitoch
Objavte rodinnú hru o pocitoch,
ktorá pomáha rozvíjať schopnosť spoznať a spracovať svoje pocity a emócie, ktoré sú základom duševného zdravia človeka.
Hra navyše ponúka príjemne strávený čas, sprítomnenie lásky a možno aj objatie.
* Pre deti od 3 rokov a dospelych
18,90 EUR
Pre deti od
3 rokov a
dospelých
Vyrobené na Slovensku
Omaľovaný
ku
každému nákupu zadarmo
S detskými emóciami sa nezahrávajme!
Naučme sa ich spracovať hrou.
Čo hra prináša?
Inšpiruje spoznávať a pomeno-vávať rôzne emócie
Podporuje
vývoj EQ
Upevňuje emocionálne zdravie
jedinca
Vytvára priestor na otvorenú a úprimnú komunikáciu
Utužuje
rodinné
vzťahy
Prečo rodinná hra o pocitoch?
Aj vy ste sa ako rodič už zamýšľali nad tým, ako pomôcť deťom nedusiť pocity v sebe, ale otvorene hovoriť o všetkom, čo majú na srdci?
Volám sa Iryna Zelyk, som mama a autorka nezvyčajných rozprávkových príbehov o detských pocitoch.
Som rada, že sa s vami môžem podeliť o svoje nové dielko, k vytvoreniu ktorého ma zase raz inšpirovali deti.
Myslím si, že túžba po rodinnej hre, v ktorej sa nesúťaží, len slobodne rozpráva o tom, čo každý nosí vo svojom srdci, sa v mojom vnútri zrodila už veľmi dávno. Na povrch sa však dostala, až keď mi moje deti ukázali, že by mohla byť ďalším, veľmi účinným nástrojom starostlivosti o emocionálnu záhradu nielen detí, ale aj rodiny ako celku.
Takto vznikla moja nová rodinná hra.
Vitajte v Emocionálnej záhrade.
Čo hovoria rodičia?
Čo vás čaká v Emocionálnej záhrade?
50 hracích kariet s krásnymi ilustráciami od Viktorie Radushynskej.
Pre koho je hra určená a ako sa hrá?
Prvotným zámerom hry je starostlivosť o duševné zdravie dieťaťa, o jeho takzvanú emocionálnu záhradu. Skúsenosť však ukazuje, že táto hra môže pomôcť aj dospelému človeku. Hrať ju možno niekoľkými spôsobmi. Buď podľa pravidiel, ktoré nájdete vo vnútri, alebo podľa svojho vlastného zámeru. Začať môžete jednoducho tým, že sa budete riadiť pokynmi, ktoré sú na jednotlivých kartičkách. Potom môžete karty (pocity) navzájom kombinovať, napríklad pod hnevom sa skrýva veľakrát iná emócia, napríklad krivda, a takýmto spôsobom motivovať hráča nájsť pocit, ktorý tlie pod pôvodnou emóciou. Každému spoluhráčovi môžete rozdať po dve karty a zadaním bude skúsiť spojiť dve rôzne emócie. Niektoré karty vyzývajú hráča porozprávať o situácii, v ktorej naposledy podobný pocit prežil. Takýmto spôsobom možno odhaliť emočné zážitky dieťaťa, napríklad, čo sa mu deje v škole/škôlke. Tým, že s ním hru hrá aj rodič, dieťa sa dozvie, že aj rodič (ku ktorému prechováva prirodzený obdiv) má rôzne pocity a emócie, napríklad, že aj ocko má niekedy strach. Takto potom dokáže aj dieťa prirodzenejšie prijímať svoje pocity. Môžete sa detí opýtať aj na to, ako vníma správanie maminky/ocina, prežívajúcich konkrétnu emóciu. Možno sa dozviete veľmi zaujímavé nové skutočnosti 😊. Psychológovia využívajú túto hru aj na to, aby motivovali dieťa viac zdieľať ( a rozprávať) svoje radostné aj menej radostné zážitky, aby dokázali identifikovať prvotné pocity, ktoré dieťaťu spôsobujú ťažkosti.
Hra obsahuje dve skupiny kariet. Prvá skupina, označená v pravom hornom rohu fialovým krúžkom, je určená pre deti od 3 do 6 rokov. Obsahuje len „základné“ emócie a je ľahko pochopiteľná pre najmenších hráčov. Druhá skupina je určená pre staršie deti a venuje sa „zložitejším“ pocitom, respektíve takým, ktoré nemusia byť hneď zrejmé. V tejto hre sa nesúťaží, ale učí novým veciam. Nikto nie je víťaz, každý je jedinečný. Ak je zadanie pre dieťa nezrozumiteľné alebo narazí na celkom novú, neznámu emóciu, dospelý mu pomôže s vysvetlením alebo sa s ním podelí o svoju vlastnú skúsenosť. Čiže hra je vhodná pre malé aj veľké deti a dospelých.
Objavte výhodné kolekcie
Pridajte sa k spokojným rodičom, ktorým s výchovou ich detí pomáhajú aj tieto knižky.